• Illuminati dhe Rendi i ri Boteror

    Illuminati eshte nje shoqeri sekrete me qellime satanike(Djallzore) te cilet nuk besojn ne Zot dhe e perber nga njerzit me te pasur ne bot ne te cilen shoqeri bejn pjes edhe Politikanet me me emer ne bot...

  • Duis non justo nec auge

    Sed dignissim mauris nec velit ultrices id euismod orci iaculis. Aliquam ut justo id massa consectetur pellentesque pharetra ullamcorper...

  • Vicaris Vacanti Vestibulum

    Sed dignissim mauris nec velit ultrices id euismod orci iaculis. Aliquam ut justo id massa consectetur pellentesque pharetra ullamcorper...

Ads

Hajdin Sejdia - Travel Insurance from Ireland

On This Article, Hajdin Sejdia offers some great travel insurance tips from Ireland.

Ireland, a beautiful country to the west of Britain, has very picturesque landscapes. A tourist visiting Ireland is bound to enjoy the natural beauty of the lush vegetation. The land seems untouched from the time of the Celts, between the first and eighth century BC. Tourists can avail of travel insurance from Ireland, which is essential.

Travel insurance for any country requires submission of the person’s identity, the time and period of travel and the insurance cover that suits the specific requirements. In Ireland, there are many plans to choose from, depending on the information provided. One of the noted plans of travel insurance from Ireland is the Backpacker suite. This plan provides travel insurance for tourists who travel abroad for a period of at least 13 months and are less than 45 years of age. Multi Trip travels insurance provided insurance for tourists from Ireland, who make frequent, trips abroad. Short trip travel insurance is offered for a period of 30 days. There is an insurance plan designed for senior citizens, above the age of 65. This insurance provides the basic insurance cover and private health insurance as well, for a period of 30 days.

The Over 65 travel insurance has various advantages for its members. This insurance scheme offers the option to buy private medical insurance. This includes emergency medical expenses cover, abroad. This scheme is exclusively for the citizens of Ireland only. The other noted plans for insurance cover includes Year out travel insurance, Student travel insurance and Youth travel insurance.


Travel insurance is an important investment for anyone who is frequent traveler, abroad or in the country. In Ireland, the cost of the plan depends on the number of persons and the period of cover. The cost ranges from $7 to $50, depending on the plan.

This article was written by Hajdin Sejdia

Other Articles By Hajdin Sejdia:
http://www.futureofeducation.com/profiles/blogs/hajdin-sejdia-is-a-distance-learning-degree-right-for-you
Follow Ajdin Sejdia in Twitter
Latest Topic from Hajdin Sejdia in Topix

Si do te ishte bota pa illuminati dhe kontrollim te jetve tona..?

Ndoshta per disa kjo qe do te them do ju duket interesante mirpo personalisht unë ndjehem dhe mendoj ksi soj.

Nuk dua qe bota te jet kjo qe eshte, Sdua ta drejtoj apo ta kontrolloj askend ne asnje menyr edhe asnjeher te cenoj te drejten parsore te qdo njeriu "Lirin".
Kemi harruar gjerat kryesore te njeriut "Bashkimi, Ndihma, Lumturia"
Si mund qe miliarda njerz kontrollohen nga disa idiot "Mason" , "Illuminati" apo si do ti quani. Si munden ushtaret te japin shpirtin e tyre per keta diktator pa zemra...? Si munden ushtaret te jetojn jeten e kontrolluar ku edhe ata si te gjith ne jan njerz, kan zemer kan ndjenja edhe se paku kan nje pjes te Zotit brenda tyre. Zoti eshte me ne ne qdo pjes qdo minut apo sekond.
Thojn qe FE-ja eshte paqe po pse luft per ta po bojm..?  Ndersa keta idiot kan kthyer Besimet fetare ne anen  e tyre dhe me keto gjejn pretekste per te vrar, faruar apo asgjesuar miliona njerz.

Le te ndryshoj Bota.
Skemi nevoj per njerz te menqur si Ajnshtajn i cili zbuloi atomin e me pastaj nga aj zbulim u vran miliona njerz.
Skemi nevoj per njerz te menqur si shkollaret qe mesojn qe njerzit ti zavendsojn me makina.
Jo ne jemi njerz, kemi qen njerz dhe do te jemi njerz.

Muslimanet fyhen me emer terrorist ku do qe te jen.  Pse..? Vetem pse ne kerkojm paqe, vetem pse ju manipuloni..? Tek e fundit ne jemi njerz ne nuk luftojm per para, ne luftojm per paqe.
Demokraci duhej te ishte Liria qe na premtohet, mirpo aj premtim asnjeher nuk plotsohet sepse te gjith genjejn te gjith. Te gjith udheheqsit ne bot asnjhere nuk do ti mbajn premtimet e tyre.

Mos i Ndani Fet
Musliman,Katolik,Protestant mos e shikoni fen per te gjykuar. Gjykojeni mirsin dhe urtesin ne nje njeri.
Ju kan mesuar te gjykoni libra, ju kan mesuar te gjykoni thenje, ju kan mesuar te gjykoni gjera te cilat nuk duhet gjykuar.

Si mund te jen Islamistat terrorista nese nje njeri ben vetvrasje...?
Si mund te jen Islamistat fajtor per te gjitha gjerat qe ndodhin ne bot..?
Si mund te jen te Krishteret te gjith illuminati...?
Si mund te jen te Krishteret te gjith njerzit te cilet nuk e dojn muslimanizmin..?
Si mund te jen Muslimanet ata te cilet e urrejn krishterizmin...?

Ndersa gjat rruges po harroni qe edhe pse deshironi te ndryshoni brenda ne mendjen tuaj kan manipuluar, kan ndryshuar mnyren se si gjykoni, kan ndryshuar menyren se si veproni mirpo duhet te mendoni me thell qe te gjeni ndryshimin dhe te dini qe me shum se makinat qe prodhohen qdo dit njerzt kan nevoj per buk.

Mos gjyko librin e shenjt kur eshte shkruar nga Zoti
Mos gjyko njeriun ne Fe vetem pse nuk eshte ne Fe-n tende.
Nuk jemi makina te programuar te urrejm njeri tjetrin.
Let bashkohemi te gjith qe bota te ndryshoj edhe pse nuk do te ndodh me hapa te shpejt mirpo mund ta shihni se bota po ndryshon dhe do te vie dita kur Zoti do te jet i knaqur me neve krijesave te TIJ.

Masonet Shqipetar, Kush jan ne te vertet ata ?

Prej shum kohesh eshte folur per nje shoqeri sekrete te quajtur "Masonet". Tani e dim qe Masonet egzistojn me te vertet dhe kan egzistuar qysh koh me par. Mirpo sa kan pasur ndikim ne Shqiptari Masonet ka qen pyetje e shpesht e ndegjuar nga persona te ndryshem.
A egzistojn me te vertet Masonet Shqiptar ?
Po, e thjesht , e vertetuar , e treguar nga vet antari i Masoneris , Shqiptari : Maksim Zotaj i cili eshte nje Mason i cili doli publikisht dhe foli ne televizion "Top Channel" dhe eshte ne foto ne ket website.
U shpjegua qe e tere Rilindja Kombetare Shqiptare ishin Masone : Naim Frasheri , Sami Frasheri , Ndre Mjeda , Pashko Vasa , Hasan Prishtina , Ismail Qemaili etj. E gjith Rilindja Shqiptare sipas Maksim Zotaj ishte si nje nendeg e Rilindjes Evropiane. Ndersa rilindja e ashtuquajtur e juglindjes evropiane ishte njera nder me te suksesshmet ne implementimin e aksioneve qe mundesuan Shpalljen e pavarsis se Shqiperis (Copetimin e saj) Krijimin e shteteve te vogla si Maqedonia , Mali zi si dhe Ndarjen e Kosoves.
Me 12 tetor ne Shqiperi eshte krijuar Vllazeria e par Masone Shqiptare e quajtur Illuminati Albania. Illuminati Albania ka per qellim qe rinin Shqipetare ti bej Masone. Kujdes te rinj te mos bini preh e ketyre kulteve sekrete.

Illuminati dhe gjithqka qe duhet te dini

Illuminati eshte ber fraz mjaft e njohur per ne te gjith. Faktikisht kjo fraz lidhet zakonisht me termet konspirative si psh egzistimi i UFO-ve , vrasja e personave te famshem , rendi i ri boteror ose edhe hologrameve qe thuhet se mundsojn krijimin e termeteve. Qka saktesisht dim deri me tani? eshte e thjesht , Illuminati vertet egziston. Por nuk jemi asnjhere te sigurt se nese keto teori konspirative jan te verteta apo vetem pjes e imagjinates njerzore.Un do te mundohem sado pak me dijenin time ne baz te shum emisioneve , librave edhe personave qe kam degjuar tju tregoj disa fakte qe illuminati me te vertet egziston.


A egziston Illuminati? 
Po, illuminati eshte nje shoqeri sekrete e cila eshte krijuar me qellime jo te mira. Nese shikojm historin e illuminatit do te shohim se illuminati si shoqeri sekrete eshte krijuar shum shum koh me par. Illuminati eshte e njohur me emer "Illuminati" vetem pas viteve 80ta.

Freemasonet dhe illuminati
Shumica i ngaterrojn masonet me illuminati, ne fakt keto dy emra kan disa gjera te njejta.
1. Jan shoqeri sekrete
2. Jan kulte te cilat kan ndikim ne te gjith boten
Mirpo ka disa dallime shum te medha kur bie fjala per keto dy emra te mistershem te historis se njerzimit.
Freemasonet sipas historis jan njerz te cilet nuk duan ti bejn keq askujt mirpo si grup i krijuar i fuqis puntore ne at koh ne Skoci donin qe te mos ket dallime mes klasave.  Ndersa nese shikojm nga ana e erret atehere me siguri qe do tna shfaqet Illuminati.

Nga kush udhehiqet Illuminati ? 

Thuhet se kjo shoqeri teper sekrete udhehiqet nga jahudit apo izraelitet ne bashkpunim me qeverin amerikane. Keto mund te jen vetem spekulime mirpo mbas qdo fjale mund te jet diqka e vertet. Dihet sakt se New World Order ka qasje direkt me Illuminatin. Ndersa New World Order eshte e krijuar nga Goerge Bush baba i presidentit te kaluar amerikan.Pra teorit qe zakonisht flasin per kontrollimin e mendjes mund te qenkan shum te verteta nese Illuminati egziston. Deshiroj qe te gjith Shqipetaret te din diqka me shum mbi boten reale dhe jo mbi ate qe ju servohet qdo dit neper televizione dhe media te ndryshme.

Qka eshte illuminati...!?

Illuminati eshte nje shoqeri sekrete me qellime Satanike(Djallzore) e krijuar ne shekullin e 17 nga njerzit me te pasur dhe te fuqishem ne mbar boten me te vetmin qellim qe te krijojn nje qeveri te vetme ne bot. 
illuminati ka arritur qe te ket me shum se 90% te telivioneve , politikaneve , artisteve ne mbar boten. Media  dhe njerzit e famshem jan te kontrolluar nga ata.
Rregulla e par e illuminatit eshte qe qdo antar i ksaj shoqerie qe bashkangjitet me ta  do te jet i kercnuar me jet te tij dhe familjarve te tij nese qet ne shesh ritualet apo ndonje sekret te tyre.
Rregull tjeter i tyre eshte mos besimi ne Zot sepse ata me tani kan nje besim tjeter besimin satanik.


Artistet(Kengetaret) me te mdhej ne bot treguan ne nje menyr apo tjetren qe ata i shiten shpirtin e tyre Djallit per te arritur famen e caktuar. 
Dhe me pastaj qka ndodhi me ta....? 
U vran nga illuminati ne rrethanat ma te ndryshme te mundshme.
Me posht do te keni artikuj per secilin person te famshem qe ka qen pjes e illuminatit dhe me pastaj kur eshte terhequr eshte egzekutuar nga vet ata.

 
illuminati Shqip © 2010 | Designed by Trucks, in collaboration with MW3, Broadway Tickets, and Distubed Tour